Kamera on-line

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu trzecim najlepszym szpitalem w województwie opolskim

Są wyniki rankingu placówek medycznych z całego kraju, który opublikowała dziś (13.12) Rzeczpospolita. Nasz szpital jest jedynym powiatowym szpitalem sklasyfikowanym w zestawieniu z całej Opolszczyzny.  SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu wyprzedziły tylko dwa duże ośrodki z Opola – Uniwersytecki Szpital Kliniczny (1 miejsce) oraz Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii (2 miejsce).

W zestawieniu ogólnopolskim nasz szpital mimo, że sklasyfikowany poza setką, to stale pnie się do góry. Eksperci docenili podnoszoną jakość usług, czy nowy sprzęt medyczny za wiele milionów zł. Szpital i jego właściciel, czyli samorząd powiatowy całkiem sprawnie radzą sobie z pozyskiwaniem pieniędzy z zewnątrz, co odczuwają pacjenci.

Jubileuszowa edycja rankingu przygotowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z „Rzeczpospolitą” pokazuje, że najwyższą jakość leczenia można osiągnąć w placówce oddalonej od wielkich ośrodków klinicznych. Ranking pokazuje, że inwestycja w jakość i bezpieczeństwo pacjentów przekłada się zarówno na wyniki kliniczne, jak i finansowe. W tym roku organizatorzy wprowadzili dodatkowe kryteria bezpośrednio związane z bezpieczeństwem pacjenta. To występowanie zakażeń szpitalnych i zużycie antybiotyków.

Klasyfikowano 207 szpitali, w których leczono prawie 60 proc. pacjentów w Polsce. Najwięcej szpitali w pierwszej setce ma Pomorskie, które dogania Kujawsko-Pomorskie. W pierwszej dziesiątce uplasowały się aż dwie placówki z Dolnego Śląska.

AL

szpital foto2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera