Kamera on-line

Pięć nowych rodzin zastępczych w powiecie

Pięć nowych rodzin zastępczych gościło w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu na przedświątecznym spotkaniu ze starostą powiatu. Była okazja do wymiany doświadczeń, a także opowiedzenia o swoim codziennym życiu. Wszyscy złożyli sobie także świąteczne życzenia.

Nowe rodziny zastępcze pochodzą z Prudnika, Orzesza, Leśnicy i dwie z Kędzierzyna-Koźla. Każda zdecydowała się na to, by podpisać umowę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu, co oznacza, że są gotowi do przyjęcia dzieciaków z tego terenu. W przypadku rodziny z Orzesza już tak się stało. Niedawno trafiła tam trójka małych dzieci z Kędzierzyna-Koźla.

- Bardzo się cieszymy, że jesteście państwo z nami. Wychowywanie dzieci w rodzinach zastępczych, gdzie stwarza się im prawdziwy dom zasługuje na najwyższe uznanie – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- Sądzę, że zdecydowała dobra atmosfera i to, że w powiecie rzeczywiście dba się o to, by rodzinom było tu dobrze. Ten klimat i współpraca są bardzo ważne – powiedział Gerard Wilczek, prezes Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina”.

- Nowe rodziny mają już spore, wieloletnie doświadczenie, są przygotowane merytorycznie, cieszymy się, że zdecydowały się na współpracę właśnie z nami – zaznaczyła Dorota Rak, dyrektor PCPR.

PCPR gorąco zaprasza tych, którzy chcą zostać rodzicami zastępczymi. – Nowi rodzice na pewno muszą przejść szkolenie, wystarczy zgłosić się do nas, a wyjaśnimy wszystko krok po kroku – dodaje Dorota Rak.

Powiat za dbałość o rodzicielstwo zastępcze został jakiś czas temu nagrodzony przez Ministra Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej. Samorząd z Kędzierzyna-Koźla nazwano „Ambasadorem rodzicielstwa zastępczego”.  

AL

rodziny2.jpeg

rodziny5.jpeg

rodziny3.jpeg

rodziny1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera