Tłumy mieszkańców poszły w barwnym orszaku ulicami miasta

Orszak Trzech Króli zorganizowany przez starostwo, urząd miasta i kędzierzyńsko-kozielskie parafie zgromadził tłumy mieszkańców. W niedzielę po godzinie 14.00 trzy orszaki oznaczone kolorem niebieskim, zielonym oraz czerwonym wyruszyły spod krytej pływalni, kościoła na Pogorzelcu oraz w Śródmieściu, by spotkać się na skrzyżowaniu al. JPII z ul. Judyma. Tam odegrana została scena z pałacu Heroda. Następnie wszyscy przemaszerowali na plac Wolności, gdzie trzej królowie oddali pokłon dzieciątku, a wszyscy wspólnie kolędowali.

- Jest nas z każdym rokiem coraz więcej, serce rośnie, bardzo serdecznie dziękujemy, również tym, którzy zaangażowali się bezpośrednio w organizację - mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Życzenia i pozdrowienia dla mieszkańców w nowym roku przekazała także prezydent Sabina Nowosielska.

Wiernym dziękowali proboszczowie parafii z Pogorzelca, Śródmieścia oraz z os. Piastów. – Wiele osób zaangażowało się w to dzieło, dziś widzimy efekt końcowy, ale wcześniej trzeba się było mocno napracować, dziękuję wam wszystkim – mówił ks. Edward Bogaczewicz.

Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy dla diecezji opolskiej zwrócił uwagę na wartości, jakie powinny być najważniejsze w naszym życiu. Pozdrowił też wszystkich mieszkańców i złożył noworoczne życzenia.

Zdjęcia i filmy na FB powiatu.

DSC_0717.jpeg

DSC_0738.jpeg