Kamera on-line

Ważny rok dla Kresowian. Kędzierzyńskie stowarzyszenie obchodzić będzie 30 lat istnienia

Noworoczne spotkanie Kresowian było zapowiedzią okrągłego jubileuszu tego prężnego stowarzyszenia, które świętuje w tym roku 30-lecie istnienia. Najlepsze życzenia Kresowianom złożyli samorządowcy, przedstawiciele władz województwa, a także państwa. Modlono się za zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Tradycyjnie podczas noworocznego spotkania wszyscy przełamali się też opłatkiem.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie na spotkanie, zawsze bardzo liczne, na którym rodzi się wiele wspólnych tematów. Życzę państwu byśmy w tych niespokojnych czasach potrafili być razem – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Życzenia noworoczne złożyli też: prezydent Sabina Nowosielska, wicewojewoda Violetta Porowska, senator Grzegorz Peczkis oraz wicemarszałek Roman Kolek.

- Te nasze spotkania odbywają się już 30 lat, zawsze co roku jesteśmy tu na spotkaniu opłatkowym, ale także w czerwcu i lipcu, kiedy to organizujemy Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej – mówił prezes Stowarzyszenia Kresowian w Kędzierzynie-Koźlu Witold Listowski.

W spotkaniu uczestniczyła grupa Polaków z Doliny na Ukrainie wraz księdzem proboszczem Krzysztofem Panasowcem. Przygotowano dla nich zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości.

AL

kres1.jpeg

kres2.jpeg

kres3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera