Kamera on-line

Starosta Małgorzata Tudaj w zarządzie Związku Powiatów Polskich

Starosta Małgorzata Tudaj w zarządzie Związku Powiatów Polskich, najważniejszej organizacji samorządowej w kraju. Podczas walnego zgromadzenia w Warszawie aż 384 delegatów z całej Polski nie miało wątpliwości, że starosta z Kędzierzyna-Koźla powinna znaleźć się z ścisłym prezydium tego gremium. Tym samym po raz pierwszy od 20 lat nasz powiat ma swojego przedstawiciela w stolicy. Małgorzata Tudaj jest też reprezentantem województwa opolskiego w ZPP. Prezesem zarządu Związku Powiatów Polskich został Andrzej Płonka, starosta bielski. Cały skład zarządu uzupełniło jeszcze osiemnastu delegatów wybranych w tajnym głosowaniu.

- Życzę wam, abyście dalej skutecznie i z determinacją potrafili przedstawiać swoje postulaty i tym samym zmieniać rzeczywistość, dzięki wam lepiej będą zarządzane nasze samorządy – mówił minister Andrzej Dera, który w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy życzył samorządowcom sukcesów w budowaniu swoich małych ojczyzn. Gratulacje nowym władzom przekazał też premier Mateusz Morawiecki.

- Patrząc na skład całego zarządu jesteśmy z bardzo rożnych stron kraju, a każdy powiat ma swoje sukcesy i problemy, dlatego będziemy się idealnie wymieniać doświadczeniami i wdrażać to, co dobre w samorządach. Chcemy też głośno mówić o swoich potrzebach w ministerstwach, które są przecież naszymi partnerami. Będziemy walczyć o jak najlepsze rozwiązania w służbie zdrowia, oświacie czy opiece społecznej – mówiła dziennikarzom starosta Małgorzata Tudaj.

Przedstawiciele Związku Powiatów Polskich biorą aktywny udział w pracach różnych gremiów, których zakres oddziaływania dotyka jednostki samorządu terytorialnego. Podczas tych posiedzeń występują w interesie samorządów terytorialnych, w tym głównie powiatów i miast na prawach powiatu.

AL

del7.jpeg

del2.jpeg

del5.jpeg

del6.jpeg

del3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera