Kamera on-line

To już tradycja. Poloneza na placu Wolności zatańczyło 200 maturzystów

Tradycyjnego poloneza na placu Wolności przed starostwem zatańczyło w tym roku 200 maturzystów ze szkół prowadzonych przez powiat.

Poloneza do utworu Wojciecha Kilara poprowadził tradycyjnie Zygmunt Babiak, aktor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Towarzyszyła mu tym razem Justyna Radecki, Miss Nastolatek Opolszczyzny 2016, tegoroczna maturzystka Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich.

W korowodzie z uczniami zatańczyli także przedstawiciele miasta i powiatu – wicestarosta Józef Gisman, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Beata Malajka, prezydent Sabina Nowosielska oraz wiceprezydent Wojciech Jagiełło.

- Na tym placu do tej pory zatańczyło już z nami z tysiąc maturzystów, którzy szczęśliwie przeszli przez egzaminy i poszli w świat. Nauka nauką, ale właśnie tej odrobiny szczęścia na egzaminach szczególnie wam życzymy – mówił Józef Gisman, który przekazał życzenia od starosty i całego zarządu powiatu.

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestniczących w imprezie maturzystów, które opublikowane zostanie w „Gazecie Wyborczej” w piątek 25 stycznia. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał specjalny certyfikat uczestnictwa w Polonezie Maturzystów.

Współorganizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, a partnerem Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle.

AL

Wideo TU

PW190124_05.jpeg

PW190124_03.jpeg

PW190124_16.jpeg

PW190124_22.jpeg

×

Zapisz się do newslettera