Kamera on-line

Strzec honoru szkoły. Z dumą i powagą nosić mundur. Uroczyste ślubowanie w ZS nr 3

Takie słowa przysięgi wypowiedzieli uczniowie klas pierwszych mundurowych sławięcickiego Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja. Uroczyste ślubowanie odbyło się w czwartek 24 stycznia.  

Na to wydarzenie zaproszeni zostali przedstawiciele kuratorium - Opolski Kurator Oświaty Michał Siek, reprezentanci władz lokalnych – powiat reprezentował wicestarosta Józef Gisman, komendanci wszystkich służb mundurowych oraz dyrektorzy szkół powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 

- W naszej oświacie stawiamy nie tylko na dobry klimat i jakość, ale również na różnorodność, dobry nabór do klasy mundurowej pokazuje, że tego typu kierunki mają przyszłość i cieszą się zainteresowaniem młodzieży – mówił wicestarosta Józef Gisman.

W tej doniosłej uroczystości wzięli również udział rodzice naszych kadetów, którzy licznie przybyli do auli szkoły. Po ślubowaniu pierwszoklasistów na scenę wmaszerowali uczniowie klasy drugiej, aby z rąk dyrektora oraz delegatów służb mundurowych odebrać akty nadania kolejnych stopni awansu. Uroczystość odbywała według ceremonii typowej dla służb mundurowych, a poprowadzili ją kpt Arkadiusz Mendyk oraz st. asp. Tomasz Zarzycki.

Po części oficjalnej zebrani obejrzeli krótki występ artystyczny w wykonaniu klas pierwszych oraz zapoznali się z osiągnięciami i dokonaniami uczniów klasy drugiej. Zespół Szkół nr 3 w tym roku zanotował awans w rankingu "Perspektyw" i może pochwalić się srebrną tarczą jakości. Szkoły średnie prowadzone są przez powiat.

AL

slu5.jpeg

slu1.jpeg

slu2.jpeg

slu3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera