Kamera on-line

Samorząd powiatowy zdobył kolejne miliony z unii. Na wiosnę ruszy przebudowa przystani "Szkwał"

5 mln zł pochłonie rewitalizacja kozielskiej przystani „Szkwał” nad Odrą w Kędzierzynie-Koźlu. Starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman podpisali z marszałkiem województwa umowę na finansowanie inwestycji z pieniędzy unijnych. Z tego 2 mln zł to wkład powiatu. Umowa podzielona jest na dwie części. Pierwsza to wspomniana strefa rekreacyjna, której budowa rozpocznie się na wiosnę. Druga część dotyczy budowy internatu w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.

- Praca nad dokumentacją kosztowała nas dużo czasu, szeregu uzgodnień m.in. z konserwatorem zabytków. Cieszymy się, bo będzie to bardzo ciekawe miejsce dla naszych mieszkańców. Wszystko zostanie też przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz stowarzyszeń zajmujących się nimi – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Znajdzie się tam także scena, na której będą organizowane koncerty oraz inne wydarzenia, boisko sportowe, plaża. Powiat wyremontuje znajdujące się tam zabytkowe budynki. Już teraz na przystani usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu wodnego i odbywają się tam rejsy pod Odrze. Po przebudowie ten fragment wyspy stanie się miejscem rekreacyjnym z prawdziwego zdarzenia, jakiego w powiecie brakowało.

- Dziś analizowałem aktywność władz miasta oraz powiatu i jestem pod wielkim wrażeniem. Co do rewitalizacji, wiem, że dla mieszkańców powiatu wyspa jest miejscem szczególnym, gdzie szukają wypoczynku – zaznaczył marszałek Andrzej Buła.

AL

foto umowa Szkwał.jpeg

×

Zapisz się do newslettera