Kamera on-line

Prawdziwy fachowiec oddany służbie

Uroczyście pożegnano Wiktora Chałupę, komendanta powiatowego policji w Kędzierzynie-Koźlu, który przechodzi na emeryturę. Żegnali go samorządowcy, szefowie służb mundurowych, współpracownicy i najbliższa rodzina.

Młodszy inspektor Wiktor Chałupa jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w policji rozpoczął 1 września1991 roku w kędzierzyńsko-kozielskim komisariacie. W tamtejszej jednostce przeszedł przez pion prewencji, pełniąc służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, a także na stanowisku dzielnicowego.

Za wieloletnią współpracę dziękowały mu starosta Małgorzata Tudaj oraz prezydent Sabina Nowosielska. Podziękowania złożył również senator Grzegorz Peczkis oraz wójtowi poszczególnych gmin.

Przygotowanie merytoryczne oraz predyspozycje zawodowe były podstawą do kolejnego awansu. 1 października 2008 roku przeszedł do Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Sekcji Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. W tamtejszej komórce po roku został mianowany naczelnikiem. Po sześciu latach awansował na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu. W ostatnim etapie jego kariery policyjnej 1 lipca 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Młodszy inspektor Wiktor Chałupa podczas swej służby był wielokrotnie nagradzany medalami oraz odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Szereg przepracowanych lat zaowocowały nadaniem mu srebrnego medalu „Za Długoletnią Służbę”. W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych wyróżniony został także brązową odznaką „Zasłużony Policjant”.

AL

Galeria na FB powiatu.

DSC_0898.jpeg

DSC_0908.jpeg

DSC_0928.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera