Kamera on-line

Wojskowa Komenda Uzupełnień ma nowego szefa

Podpułkownik Robert Król został nowym komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu. Zastąpił na tym stanowisku Jarosława Jalowskiego, który awansował na zastępcę szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu. Robert Król jest kędzierzynianinem.

Dzięki dobrej współpracy z samorządami z pewnością uda się zrealizować nasze cele. Warto nadmienić, że przed nami w tym roku dwa ważne ćwiczenia związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom. Będziemy je realizować na terenie powiatu – mówił nowy komendant, który już niegdyś związany był z powiatem, potem przez lata pełnił też inne ważne funkcje w województwie.

Spokojnej pracy nowemu szefowi WKU życzyła m.in. starosta Małgorzata Tudaj, która w podziękowaniu za dotychczasową, owocną współpracę otrzymała z rąk komendantów pamiątkowy ryngraf. - Wspólnie poza ćwiczeniami realizujemy również inne zadania, m.in. coroczną kwalifikację wojskową, gdzie zabezpieczamy medyków - podkreśliła starosta. Sukcesów na nowym stanowisku życzyła również prezydent Sabina Nowosielska. Uroczyste przekazanie obowiązków w kierownictwie WKU odbyło się w siedzibie komendy, w obecności szefa sztabu wojewódzkiego, samorządowców oraz pracowników WKU.

AL

DSC_0995.jpeg

DSC_0965.jpeg

DSC_0956.jpeg

DSC_1004.jpeg

×

Zapisz się do newslettera