Powstaje szczegółowy plan rozkładów jazdy. Coraz bliżej do wyboru nowego przewoźnika

Powiat oraz gminy wkrótce wybiorą przewoźnika, który zajmie się transportem zbiorowym w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Na spotkaniu w kędzierzyńskim starostwie omówiono kolejne szczegóły tego zadania.

– Pracujemy nad szczegółowym planem rozkładów jazdy, następnie po konsultacjach podejmiemy decyzję, kto zastąpi obecnego przewoźnika. Nie chcemy niczego robić pochopnie, dlatego na każdym etapie wszystko dokładnie analizujemy – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

Samorząd bierze pod uwagę sąsiadujące podmioty, czyli PKS ze Strzelec Opolskich oraz z Raciborza. Oba są zainteresowane usługami na naszym terenie. Ale oferentów jest więcej. – Analizujemy cały proces zarówno pod względem prawnym jak i finansowym – dodaje starosta.

Nowy przewoźnik zastąpi Arrivę 1 lipca. W najbliższych tygodniach poznamy, kto nim będzie. Niewykluczone też, że przewoźników będzie dwóch.

DSC_0936.jpeg