Kamera on-line

Sprzęt za 300 tys. zł dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

Oddział ratunkowy kozielskiego szpitala będzie miał nowy sprzęt. Chodzi o najmłodszych pacjentów, dla których szpital kupuje najnowsze kardiomonitory, USG, a także specjalny aparat do ogrzewania pacjenta. Część sprzętu już udało się zamówić, pozostała trafi tam po rozstrzygnięciu kolejnego przetargu.

- Nowy sprzęt jest kompletowany etapami, teraz będziemy podpisywać umowy na aparaturę, którą już udało się zakupić i ogłaszać kolejny przetarg na pozostałe urządzenia – mówi dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

Najnowsze urządzenia warte są niemal 300 tys. zł. Szpital powiatowy zdobył pieniądze z unii oraz ministerstwa. To nie jedyne zmiany, jakie przechodzi SOR.

Właśnie wprowadzany tam jest system kwalifikacji pacjentów TRIAGE, co przełoży się na poprawę obsługi pacjentów. Szybkość udzielanej pomocy zależeć będzie przede wszystkim od stanu zdrowia, a nie od kolejności zgłoszenia.

TRIAGE to system kwalifikacji pacjentów na trzy grupy: od najmniej do najbardziej potrzebujących pomocy. Od teraz pacjentem, który trafia do SOR w pierwszej kolejności zajmie się pielęgniarka lub ratownik, która dokona selekcji w specjalnie przeznaczonym do tego pokoju zwanym obszarem kwalifikacji pacjentów.

AL

szpital-w-kozlu.jpeg

×

Zapisz się do newslettera