Kamera on-line

Pielęgniarka roku pracuje w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu

Barbara Jachymczyk pielęgniarką roku w plebiscycie Opolski Hipokrates. Laureatka tego prestiżowego konkursu pracuje na oddziale geriatrii szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Gala, na której nagrodzono najlepszych lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów, ratowników medycznych oraz najlepsze placówki medyczne, odbyła się w Opolu. Czytelnicy Nowej Trybuny Opolskiej zgłosili ponad 800 kandydatów.

- Zgodnie z ideą naszego plebiscytu są to ludzie, którzy fachową wiedzę i umiejętności łączą z wrażliwością, życzliwością i oddaniem dla pacjentów – przypomniał Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny NTO.  

Barbarze Jachymczyk gratulował dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło, który przekazał również najlepsze życzenia od władz samorządowych. – Zaufanie, którym darzą panią podopieczni, jest niepodważalnym dowodem zaangażowania, fachowości, poświęcenia, cierpliwości i życzliwości. Pomaga pani ludziom w najtrudniejszych chwilach ich życia. Pomoc i wsparcie, jakie okazuje pani pacjentom, jest darem niezwykle cennym i pełnym poświęcenia, od którego w dużej mierze zależy ich powrót do zdrowia – przekazała starosta Małgorzata Tudaj.

Głównym bohaterem uroczystości był dr hab. Jerzy Sacha, który otrzymał tytuł Opolskiego Hipokratesa 2018. Ten wybitny kardiolog inwazyjny pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, od kilku dni przebywa w Nowym Jorku, gdzie dowiedział się o decyzji kapituły.

AL

Foto: Barbara Jachymczyk (z lewej).

Hipokrates.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera