Kamera on-line

Belmar podpisał umowę o współpracy z ZSTiO

Wiodąca firma z branży automatycznej, elektrycznej i mechanicznej podpisała umowę o ścisłej współpracy z prowadzonym przez powiat Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. Firma Belmar jest kolejnym przedsiębiorstwem, które w szkole w Azotach będzie szukać swoich przyszłych pracowników.

- Technicy automatycy będą u nas odbywać staże i praktyki. Będziemy też dostarczać wyposażenie do klas, ponieważ automatyka wymaga specjalistycznego oprzyrządowania. Dodatkowo nasi pracownicy będą gościli w szkole, by poprowadzić z uczniami zajęcia, wytłumaczyć im na czym polega ta praca – zaznacza Kazimierz Szymański, prezes firmy Belmar i dodaje, że właściwie w każdym z obszarów działalności firmy poszukiwani są teraz fachowcy.

Umowę podpisano podczas seminarium naukowego poświęconego automatyce i elektryce. – To zawody bardzo na czasie, firmy szukają specjalistów w tych dziedzinach, a my otwieramy się na potrzeby rynku pracy, dlatego podpisanie tej umowy przyniesie naszym uczniom wiele korzyści – mówi Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.

- Zarząd Powiatu wie, że im ściślejsza współpraca z firmami, tym większa szansa na lepszy start na rynku pracy dla naszych uczniów, których chcemy nie tylko dobrze kształcić, ale również zadbać o to, by to u nas pracowali i rozwijali swoje zdolności - podkreśla Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

W tym roku szkoła otwiera nowy kierunek, związany właśnie z automatyką. – To technik automatyk, dlatego już teraz mogę go zaproponować absolwentom klas ósmych. Jest tak wielkie zapotrzebowanie na rynku regionalnym i krajowym, że naprawdę warto się uczyć automatyki – dodaje Staliś.

Seminarium w ZSTiO zgromadziło również innych przedstawicieli firm, które już od pewnego czasu współpracują ze szkołą. Wystąpili oni w roli prelegentów. Zachęcali młodzież, prezentowali filmy, zdjęcia i odpowiadali na pytania. Seminarium odbyło się pod patronatem starosty powiatu.

AL

DSC_0028.jpeg

DSC_0019.jpeg

DSC_0021.jpeg

DSC_0017.jpeg

×

Zapisz się do newslettera