Kamera on-line

Zespół Szkół nr 1 podpisał umowę partnerską z dużą znaną firmą

Podczas Regionalnego Kongresu Zawodowego, w obecności Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, samorząd powiatowy i Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu podpisali porozumienie o współpracy z firmą SOLIDARIS Sp. z o.o. reprezentowaną przez Jana Groegera.

- Współpraca ma na celu podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowania go do potrzeb lokalnego rynku pracy poprzez rozszerzanie zakresu i form praktycznej nauki zawodu, praktyk zawodowych, zajęć praktycznych i staży uczniowskich w rzeczywistym środowisku pracy, przez co zostaną stworzone większe perspektywy dla młodzieży kończącej naszą szkołę – tłumaczy wicestarosta powiatu Józef Gisman.

- Jednocześnie powyższe wspólne działania będą służyły promocji powiatu jako organu prowadzącego szkołę, propagującego kształcenie zawodowe – dodaje dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Urszula Więcek.

Z rąk minister Anny Zalewskiej przedsiębiorstwo MULTISERWIS z Krapkowic otrzymało gratulacje za wzorową współpracę z Zespołem Szkół nr 1. Chodzi o przeprowadzenie innowacji „Mały Menadżer” - staży, praktyk oraz pracy wakacyjnej dla uczniów szkół zawodowych.

Dyrektor Urszula Więcek prowadziła jeden z trzech paneli dyskusyjnych dla uczestników  - Uczeń w centrum zmian w kształceniu zawodowym - od wyboru zawodu do sukcesu na rynku pracy.

I oczywiście nie zabrakło stoiska promującego kierunki kształcenia w ZS nr 1. Wypieki uczniów oraz badanie włosów specjalistyczną kamerą przyciągnęło wiele osób. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję porozmawiać z minister Anną Zalewską na temat szkoły oraz udzielić informacji dziennikarzom, które już w tym samym dniu znalazły się na antenach ogólnopolskich stacji.

Regionalny Kongres Zawodowy w Opolu był pierwszym tego typu wydarzeniem, rozpoczynającym cykl kongresów, które mają odbyć się w marcu 2019 roku we wszystkich województwach. Na kongresie, w którym uczestniczyło około 300 osób przedstawiono zmiany w kształceniu zawodowym wprowadzane od 1 września 2019 roku. Zmiany te dotyczą finansowania kształcenia zawodowego, współpracy z zakładami pracy, egzaminów zawodowych, staży uczniowskich, dofinansowania pracodawców, a także szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego.

Oprac. AL

ko1.jpeg

ko2.jpeg

ko3..jpeg

ko4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera