Kamera on-line

Nowa karetka dla Powiatu Kędzierzyńsko - Kozielskiego

W ubiegłym roku Powiat Kędzierzyńsko – Kozielski wzbogacił się o nową karetkę ratunkową typu R, która wejdzie w zasoby Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie – Koźlu. Pojazd został przekazany przez służby Wojewody Opolskiego. Jak podkreślił Starosta Józef Gisman, nowy nabytek przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa medycznego mieszkańców powiatu, co doskonale wpisuje się w inne działania inwestycyjne w powiecie w dziedzinie służby zdrowia, np. budowy nowego skrzydła szpitala w Koźlu.

Przypomnijmy: W Województwie Opolskim założono utworzenie i utrzymywanie sześciu centrów powiadamiania ratunkowego – miejsc, do których każdy zainteresowany dzwoni z prośbą o przyjazd karetki pogotowia.

Nowa ustawa o ratownictwie medycznym obowiązuje od stycznia ubiegłego roku. Przygotowano także koncepcję ratowniczej mapy Opolszczyzny. Obsługę zapewni 6 centrów powiadamiania zlokalizowanych: w Opolu – dla powiatu ziemskiego i grodzkiego, w Brzegu – dla brzeskiego i namysłowskiego, w Nysie – dla nyskiego i prudnickiego, w Kędzierzynie Koźlu – dla kędzierzyńsko – kozielskiego i głubczyckiego, w Strzelcach Opolskich– dla strzeleckiego i krapkowickiego oraz w Oleśnie dla oleskiego i kluczborskiego.
.
×

Zapisz się do newslettera