Kamera on-line

Będą duże Targi Edukacji. Powiat uatrakcyjnił ofertę kształcenia

Znakomita okazja dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu z myślą o nich przygotowuje Targi Edukacji, które odbędą się w środę 20 marca w hali sportowej przy al. JP II w Kędzierzynie-Koźlu.

- Będą stoiska naszych wszystkich szkół, przygotowujemy prezentacje filmowe, występ orkiestry żeglugi, ale oczywiście najważniejszy będzie ten bezpośredni kontakt – mówi wicestarosta powiatu Józef Gisman.

Z badań przeprowadzonych przez powiat wynika, że uczniowie przy wyborze szkoły najpierw sugerują się opiniami rodziców, później znajomych i kolegów.

- Dla nas to jasny sygnał, że targi, a co za tym idzie kontakt naszych uczniów i nauczycieli z młodzieżą jest bardzo ważny przy wyborze szkoły i kierunków, często to on decyduje – dodaje wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Szkoły nadzorowane przez powiat uruchamiają w tym roku kilka nowych kierunków nauczania, mogą się też pochwalić czterema srebrnymi tarczami jakości w rankingu "Perspektyw". Z danych wynika, że chce się w nich kształcić coraz więcej uczniów z innych miast, są więc dobrze postrzegane na zewnątrz.

Targi odbędą się w godz. 10-12.

AL

targi.jpeg

×

Zapisz się do newslettera