Kamera on-line

Studenci na oddziałach szpitala. Uczą się u nas zawodu

Przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze rozpoczęli praktyki w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwsze lekcje dla studentów trzeciego roku odbyły się na oddziale położniczo-ginekologicznym oraz na oddziale neurologicznym, a już wkrótce również na oddziale pediatrii.

Grupy zajęciowe składają się z 6-8 osób. Wykładowcą każdej z nich jest pracownik PMWSZ w Opolu specjalizujący się w danej dziedzinie.

Przypomnijmy, 28 listopada szpital i powiat zawarli porozumienie z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu, na mocy którego realizowana jest współpraca w obszarze pielęgniarstwo i położnictwo.

- Już jakiś czas temu mówiliśmy, że chcemy zacieśniać współpracę ze szkołami wyższymi. Dobrych kilka miesięcy temu podpisaliśmy porozumienie z Uniwersytetem Opolskim, również finansowo wsparliśmy uczelnie w tworzeniu kierunku medycznego. To dla nas bardzo ważne, chcemy bowiem, by specjaliści znaleźli potem u nas pracę – mówiła starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

W ramach porozumienia zajęcia praktyczne dla studentów na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo odbywają się we wskazanych oddziałach szpitala.

AL

piel1.jpeg

piel2.jpeg

28 listopada szpital i powiat zawarli porozumienie z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu.

poro.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera