Kamera on-line

Poplenerowa wystawa już otwarta

We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie poplenerowej wystawy Międzynarodowych Spotkań Malarskich „Odra 2009”. W tym roku przyjechali do nas plastycy z Rosji, Czech i Białorusi. Oczywiście nie zabrakło też gości z Polski. Ich dzieła można podziwiać w Domu Kultury w Koźlu. W sumie powstało 80 obrazów, które przedstawiają najróżniejsze zakątki naszego powiatu. 23 uczestników malowało je przez 10 dni. Patronat nad imprezą objęło m.in. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, które współfinansuje plener.

 – Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym sponsorom i wszystkim tym, bez których te coroczne spotkania nie byłyby możliwe – powiedział otwierając wernisaż Adam Zbiegieni, prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Opolskiego i komisarz pleneru.
Na przestrzeni lat gościli u nas artyści z takich krajów jak: Bułgaria, Rumunia, Niemcy, Holandia czy Francja. Powstało łącznie 3500 prac.
Dodajmy, że był to 10 jubileuszowy plener, który zorganizowano w Kędzierzynie-Koźlu. Wkrótce prace będzie można oglądać również w filii nr 5 MBP w Kędzierzynie.

Komisarz pleneru Adam Zbiegieni otwiera wernisaż
Wystawa jest eksponowana w Domu Kultury w Koźlu. Wkrótce też w MBP w Kędzierzynie

×

Zapisz się do newslettera