Kamera on-line

Spotkanie Starosty z Ireną Czuta – Pakosz Mistrzynią Świata w biegach górskich

 W miniony piątek tj. 19 września br. Starosta Józef Gisman spotkał się z Panią Ireną Czuta – Pakosz, która zdobyła mistrzostwa świata w biegach górskich w kategorii masters. Podczas zawodów rozegranych w czeskiej miejscowości Dolni Morava udział wzięło 691 uczestników, ale zawody ukończyło jedynie 620. Kobiety miały do pokonania dystans 11,3 km. Biegaczki wystartowały na wysokości 495 m. Meta natomiast znajdowała się już na poziomie 1223m. Irena Czuta – Pakosz wygrała z czasem 1.02.10, wyprzedziła drugą zawodniczkę na mecie o 3,23. Należy przypomnieć, że Irena Czuta – Pakosz w swojej 27 – letniej karierze zdobyła 11 tytułów mistrzyni Polski, a medal wywalczony w Czechach jest jej piątym z mistrzostw świata. Start w mistrzostwach Pani Irena poprzedziła 6 – tygodniowym treningiem w Austrii.

W spotkaniu uczestniczył również mąż Pani Ireny – Piotr Pakosz, Wicestarosta Marek Matczak oraz Członek Zarządu Jerzy Pałys.
Członek Zarządu Jerzy Pałys, Starosta Józef Gisman i Wicestarosta Marek Matczak podczas spotkania z Ireną Czuta – Pakosz i Piotrem Pakosz

×

Zapisz się do newslettera