Kamera on-line

ZSTiO znów z najlepszym projektem w kraju. Mamy kolejnego laureata

Paweł Dumański z kl. III technik mechatronik Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, został laureatem w ogólnopolskim konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, automatyki lub informatyki „Elektronika – by żyło się łatwiej”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 65 uczniów, którzy nadesłali 34 projekty zrealizowane indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach. W konkursie wzięli udział uczniowie z całej Polski.

Projekt Pawła „System zarządzania organizacją czasu szkolnego” znalazł się w finale konkursu, wśród 10 zakwalifikowanych prac i został zaprezentowany 7 marca w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej oraz podczas gali finałowej w Żorach.

Projekty oceniało jury, w którym zasiedli między innymi dr Tomasz Rożek znany z programu Sonda, Dariusz Germanek z firmy SIEMENS, Piotr Zbysiński z firmy KAMAMI, Łukasz Pawlicki z firmy Mentor, a także pracownicy Instytutu Elektroniki.

Opiekunem merytorycznym Pawła był mgr Krzysztof Popiela.

Paweł, oprócz nagród otrzymał dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Śląską, a opiekunowie uczniów zaproszenie na dwudniowy kurs doskonalący z dziedziny sterowników przemysłowych i systemów wizualizacji organizowany przez firmę SIEMENS w Instytucie Elektroniki.

Konkurs pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, organizowany był przez Instytut Elektroniki  Politechniki Śląskiej w Gliwicach wraz z partnerami: KAMAMI i SIEMENS.

Oprac. al

DSC_0005.jpeg

×

Zapisz się do newslettera