Kamera on-line

Oni już wybrali! Kilkuset uczniów na powiatowych Targach Edukacji

Kilkuset uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz podstawowych gościło w kędzierzyńskiej hali „Śródmieście” na zorganizowanych przez starostwo powiatowe Targach Edukacji. Wszystkie szkoły średnie przygotowały swoje stoiska, filmy promocyjne, pokazy na żywo, a także garść materiałów informacyjnych w postaci folderów i ulotek.

Jest w czym wybierać, a oferta szkół daje nam wiele możliwości, fajnie zobaczyć to z bliska – mówili napotkani przez nas gimnazjaliści.

- My chcemy, by oni zobaczyli to na własne oczy, posłuchali naszych uczniów i nauczycieli, zobaczyli ich i dobrze wybrali, zawsze stawiamy na ten bezpośredni kontakt, w edukacji jest on bardzo istotny - mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Powiat od września otwiera kilka nowych kierunków nauczania. Wszystkie zostały omówione z pracodawcami oraz urzędem pracy, czyli wprost dopasowane do obecnego rynku. Powiat przygotował też specjalny poradnik dla uczniów, który dostępny jest na stronie starostwa.

Specjalnie opracowujemy go tak, by od początku było jasne, co konkretnie oferujemy naszym przyszłym uczniom – podkreśla Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego.

Powiat tylko w tym roku zainwestuje setki tysięcy złotych w rozbudowę bazy oświatowej. Rusza budowa nowego internatu dla uczniów, również same szkoły i ich otoczenie czekają zmiany.

Targi, które patronatem objęła prezydent Sabina Nowosielska rozpoczęły się od występu orkiestry Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Przygotowano też pokaz musztry klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach. Muzycznie zaprezentował się chór Red Voices z II LO.

AL

Materiał filmowy przygotowany przez licealistów TU

ta1.jpeg

ta2.jpeg

ta3.jpeg

ta4.jpeg

ta5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera