Nasz patronat: Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II

Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, Olimpiady Specjalne Polska-Opolskie, MOSiR oraz MOK Kędzierzyn-Koźle serdecznie zapraszają na organizowany we wtorek 2 kwietnia „VIII Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w XIV Rocznicę Śmierci”, który odbędzie się na dużym (w godz.07.00-21.37) i małym basenie (12.00-20.00) krytej pływalni w Kędzierzynie-Koźlu.

Po raz ósmy  będzie można uczestniczyć w takiej formie upamiętnienia życia i pontyfikatu Jana Pawła II.

- Uczestnicy Memoriału będą mierzyć się z dystansem 26 km 516 metrów, który ma ścisły związek z czasem trwania pontyfikatu Jana Pawła II wynoszącym 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. W tym szczególnym dniu każdy będzie mógł przyczynić się do pokonania tego dystansu, liczymy na dłuższy dystans – zachęca Ewa Hałambiec, szefowa komitetu organizacyjnego wydarzenia.

W tym roku wszystkie osoby biorące udział w VIII Memoriale mogą liczyć na pamiątkowy certyfikat uczestnictwa, odblaskowy pasek, reklamówkę z wodą mineralną i rogalem croissant. Oficjalne rozpoczęcie VIII Memoriału nastąpi o godzinie 07.00, natomiast o godzinie 21.37 wszyscy zgromadzeni uczczą śmierć papieża minutą ciszy, po której nastąpi zakończenie VIII Memoriału.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Oprac. al

0001(11).jpeg