Kamera on-line

Powiatowy Konkurs Recytatorski - wyniki

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski. 

- Pierwsze miejsce wśród uczestników w młodszej kategorii zdobyła Wiktoria Plucik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Koźlu, natomiast w kategorii szkół średnich zwyciężyła Martyna Graczyk, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu – informuje Katarzyna Stelmach-Basa  z ZS nr 1.

– Nasza gwara, szczególnie tu na Śląsku, jest naszą tożsamością. Śląsk jest bardzo różny i wiele różnych gwar tu występuje. Warto czytać, ale przede wszystkim mówić w tym niezwykłym języku – mówiła dziennikarzom starosta Małgorzata Tudaj.

Dyktando przygotowała i poprowadziła dr Małgorzata Iżykowska - pracownik Państwowego Archiwum w Opolu. Swą obecnością na konkursie zaszczyciła organizatorów oraz uczestników profesor Lidia Przymuszała z Uniwersytetu Opolskiego

Nagrody, które otrzymali uczniowie: głośniki, słuchawki, power banki, zostały tradycyjnie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Konkurs tradycyjnie zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

Więcej zdjęć TU

Oprac. al

ko.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera