Kamera on-line

Aż cztery srebrne tarcze jakości dla naszych szkół. To dwukrotnie lepszy wynik niż rok temu

Aż cztery srebrne tarcze jakości dla naszych szkół średnich. To dwukrotnie lepszy wynik niż rok temu. I Liceum Ogólnokształcące, II liceum oraz Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 3 otrzymały je po weryfikacji nauczania w tych placówkach przez miesięcznik "Perspektywy". Podczas sesji Rady Powiatu dyrektorom nagrody wręczyli: starosta Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman, a także przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.

Wśród liceów na pierwszym miejscu w powiecie znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, zdobyło też dziewiąte miejsce w województwie, drugie miejsce w powiecie dla I LO im. Henryka Sienkiewicza z Koźla z jedenastym miejscem na Opolszczyźnie. Oba otrzymały srebrne tarcze jakości, co zalicza je do krajowej elity.

Wśród szkół technicznych na pierwszym miejscu w powiecie znalazł się Zespół Szkół nr 1 z Koźla. Popularna „budowlanka” zdobyła też ósme miejsce w województwie. Zespół Szkół nr 3 ze Sławięcic zanotował drugą pozycję w powiecie i dziewiątą w województwie opolskim.

Skąd takie dobre wyniki? Szkoły prowadzone przez powiat od lat udowadniają, że potrafią stworzyć dobry klimat do nauczania, wciąż też unowocześniana jest baza do nauki, a uczniowie mogą wybierać wśród wielu ciekawych kierunków nauczania, które dopasowane są do rynku pracy. Placówki prowadzone przez powiat znakomicie współpracują z firmami, organizują konferencje naukowe, a w ostatnim czasie w najnowsze pracownie dla uczniów samorząd zainwestował miliony zł.  

AL

DSC_0013.jpeg

DSC_0032.jpeg

DSC_0023.jpeg

DSC_0015.jpeg

×

Zapisz się do newslettera