To była walka z czasem. Szpital przejmuje ratownictwo medyczne

Dwie nowe i bardzo nowoczesne karetki pogotowia zaczynają pracę w naszym powiecie. W sumie cztery pojazdy ratownictwa medycznego będą stacjonowały w trzech lokalizacjach – w Koźlu jedna, w Kędzierzynie dwie karetki i jedna w Polskiej Cerekwi.

W piątek 29 marca powiat i szpital oficjalnie przekazali nowe pojazdy do użytku wraz nowymi pomieszczeniami dla ratowników medycznych, które należało stworzyć właściwie od podstaw. Chodzi o punkty w Kędzierzynie i Koźlu.

1 kwietnia nasz szpital przejmuje od firmy Falck ratownictwo medyczne razem z nocną opieką lekarską, która od tego dnia również prowadzona będzie przez kozielski SP ZOZ. Tu z kolei zorganizowano pomieszczenie medyczne przy izbie przyjęć. Całość jest wynikiem znowelizowanej ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

- To był wyścig z czasem bo musieliśmy zabezpieczyć nie tylko sprzęt ale i zabezpieczyć personel, lekarzy, którzy będą świadczyć nocną opiekę medyczną. Zespołowi szpitala, który nad tym wszystkim pracował należą się duże podziękowania – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Pojazdy nabyto w drodze leasingu, a każda z karetek warta jest około pół mln zł.

al

Zdjęcia i filmy na FB powiatu.

DSC_0044.jpeg

DSC_0043.jpeg