Kamera on-line

Stworzyli nowatorskie rozwiązania technologiczne i walczą o Złotego Wilka

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika: Adam, Janek, Oskar i Piotrek oraz Filip (ZS nr 3 w Sławięcicach) stworzyli zespół RedFox, który w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii realizuje projekt społeczny Work From Inspirations promujący rozwój technologiczny  w Polsce. Chłopcy zajmują się edukowaniem w zakresie nowoczesnych technologii oraz proponowaniem własnych, innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Projekt został objęty patronatem instytucjonalnym Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, a partnerami projektu są fundacja Banku Gospodarki Krajowej i Dove (Self Esteem Project).

Członkowie zespołu RedFox są autorami nowatorskich rozwiązań technologicznych takich jak Serwis Sworker, który ułatwia i przyśpiesza pracę oraz informatyzuje pracę przedsiębiorstw i startupów, systemu organizacji wydarzeń oraz zaawansowanej wyszukiwarki materiałów Creative Commons, a także serwisu Your Inspiration - narzędzia internetowego służącego wymianie doświadczeń wspomagających rozwój i samorealizację.

Zespół przygotował i przeprowadził  również cykl warsztatów na temat m.in. startupów, zarządzania firmą, pracy w zespole i zawodów przyszłości, w których uczestniczyli uczniowie szkół  województwa opolskiego i śląskiego.

Członkowie zespołu wytrwale pracują, aby 24 kwietnia móc w Warszawie w podczas finału Zwolnionych z Teorii zawalczyć o Srebrnego i Złotego Wilka.

Oprac. al

wilk.jpeg

×

Zapisz się do newslettera