Kamera on-line

Partnerstwo powiatów: nasi uczniowie z wizytą u swoich rówieśników w Niemczech

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu przebywali w powiecie Hohenlohe w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Wyjazd był możliwy dzięki podpisanej umowie o współpracy pomiędzy samorządem powiatowym z Kędzierzyna-Koźla, a powiatem Hohenlohe.  

Opiekę nad uczniami sprawowały: Ewelina Kowaś, Małgorzata Huzar oraz Anna Plonka. Długa podróż zakończyła się miłym i uroczystym przywitaniem w miejscu zakwaterowania.

- Następnego dnia, zaraz po śniadaniu mieliśmy  zajęcia z naszymi niemieckimi rówieśnikami w Karoline - Breitenger - Schule w Kűnzelsau. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Następnie udaliśmy się do przepięknego miasteczka Bad Mergentheim, gdzie zwiedziliśmy między innymi zamek krzyżacki – relacjonuje Ewelina Kowaś.

 Uczniowie zawitali też do fabryki Audi, gdzie każdy mógł zobaczyć, jak powstają samochody tej marki.

- Po południu zwiedziliśmy winnicę, poznając tajniki produkcji wina. Wieczór spędziliśmy we włoskiej restauracji, rozmawiając i zacieśniając kontakty. W czwartek pojechaliśmy do Wȕrzburga. Mieliśmy okazję zobaczyć przepiękną rezydencję, która swym blaskiem zachwyciła naszych uczniów. Po południu zwiedziliśmy natomiast browar w Distelhausen, gdzie odbył się również nasz wieczór pożegnalny – zaznacza Ewelina Kowaś.

Wspólnym rozmowom, śpiewom nie było końca. O oprawę muzyczną zadbał oczywiście niezastąpiony zespół „Budowlanka” z ZS nr 1. Delegacja gościła też w tamtejszym starostwie, gdzie wszyscy usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat powiatu Hohenlohe.

- Teraz będziemy kontynuować znajomość z nowymi przyjaciółmi na Facebooku i już czekamy na ich wizytę w naszej szkole. Dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Starostwu Powiatowemu w Kędzierzynie-Koźlu za dofinansowanie naszej wymiany – dodają opiekunowie z ZS nr 1.

Oprac. al

de1.jpeg

de2.jpeg

de3.jpeg

de4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera