Kamera on-line

Opolska Gwiazda Europy dla Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu

Samorząd otrzymał ją za najaktywniejszą współpracę z partnerami zagranicznymi. To wyróżnienie wręczono tylko czterem powiatom z Opolszczyzny.  Jestem ono przyznawane tym samorządom, które najlepiej wykorzystują pieniądze unijne, są kreatywne i dobrze przygotowują projekty, tak by stworzyć coś, co trudno powtórzyć. Czasem są to mniejsze inicjatywy, które okazują się wyjątkowe, jednak częściej duże inwestycje nakierowane na rozwój powiatów, przez co w sposób oczywisty zyskują sami mieszkańcy. Najlepszych dostrzegł Urząd Marszałkowski i nagrodził podczas gali w Opolu.

Myślę, że nasz powiat nigdy nie byłby w tym miejscu, w jakim jest, gdyby nie pieniądze z Unii. To one zmieniły naszą oświatę, drogi czy szpital, na którego modernizację otrzymaliśmy przez lata ogromne środki – podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj.

Uroczystość zorganizowano w 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

- Nasi zagraniczni partnerzy są zadowoleni z tego, co robimy. Pozostaje życzyć nam, by nikt tego nie zepsuł, nie postawił szlabanów na granicy, byśmy mówili o tym, że Europa jest otwarta dla każdego mieszkańca regionu – zaznaczył marszałek Andrzej Buła.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski tylko w tym roku wyda aż 12 mln zł z pieniędzy pozyskanych z Unii Europejskiej. Jednym z projektów jest ruszająca właśnie przebudowa kozielskiej przystani „Szkwał”, a także internatu dla młodzieży przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Sporo pieniędzy przeznaczonych zostanie na przebudowę powiatowego szpitala, który przechodzi najpoważniejsze od lat inwestycje, przez co znacznie wzrośnie poziom diagnostyki i samego leczenia. Gala odbyła się w Filharmonii Opolskiej, gościli na niej również zagraniczni partnerzy województwa opolskiego, którzy chwalili współpracę z naszym regionem, wielu wzoruje się na rozwiązaniach zastosowanych u nas.  

AL

gala foto 2.jpeg

gala foto.jpeg

gala4.jpeg

gala5.jpeg

gala6.jpeg

gala7.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera