Kamera on-line

Uczniowie z dwóch naszych szkół powalczą w finale ogólnopolskiej olimpiady

W Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - blok B Wynalazczość.

Z okręgu opolskiego do olimpiady przystąpiła grupa uczniów z klas II i III w zawodzie technik technologii chemicznej Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w składzie: Tomasz Niederfeld, Kacper Gall i Rafał Jewtuch oraz drużyna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, którą reprezentowali uczniowie z klas II i III w zawodzie technik mechatronik: Krzysztof Przybysz, Paweł Sucharzewski i Karol Wilk.

Ten etap olimpiady zakończył się sukcesem dla Karola Wilka, Pawła Sucharzewskiego (z ZSTiO) i Tomasza Niederfeld (z ZS nr 3). Uczniowie tworzą drużynę, która będzie reprezentować okręg opolski w etapie centralnym  Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B Wynalazczość, który rozegrany zostanie w  dniach 31 maja do 2 czerwca w Koszalinie.

Celem olimpiady jest zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym.

Program eliminacji obejmował zarówno etap teoretyczny jak i praktyczny, w którym uczestnicy oceniani byli zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Opiekunami drużyn były mgr inż. Anna Ledwig ( ZS nr 3 Sławięcice) i mgr inż. Eliza Baron ( ZSTiO Azoty). Obie szkoły prowadzone są przez powiat.

Oprac. al

×

Zapisz się do newslettera