Kamera on-line

Wyprzedzili ponad 600 uczestników. Mamy kolejnych laureatów szczebla centralnego

Dla Zespołu Szkół nr 1 z Kędzierzyna-Koźla XXXII edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych zakończyła się wielkim sukcesem. Uczniowie szkoły zwyciężyli na etapie centralnym olimpiady wyprzedzając ponad 600 rówieśników ze 156 szkół w kraju.

Udział szkoły w olimpiadzie rozpoczął się zawodami szkolnymi , które odbyły się w listopadzie ub. roku. W ich wyniku zakwalifikowano pięciu reprezentantów do zawodów okręgowych (II stopnia). Zawody w Okręgu Południowo Zachodnim odbyły się w Nysie.

W zawodach, w naszym okręgu,  wzięło udział  53 uczniów z 13 szkół – techników budowlanych -  województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Świetny wynik uzyskali: Robert Domin (4 miejsce) oraz Łukasz Kampa (7 miejsce) – obaj z klasy 3aT, zdobywając prawo udziału w Finale Centralnym. Naszą szkołę drużynowo sklasyfikowano na drugim miejscu.

Miejsca naszych pozostałych reprezentantów:

Olaf Wilczek                   (3aT)     - 13,

Thomas Thomalla           (3aT)    - 21,

Szymon Kostka               (3at)     - 30.

W Wodzisławiu Śląskim odbył się  Finał Centralny (III stopnia). W zawodach wzięło udział 80 uczniów z 37 szkół – techników budowlanych – z całego kraju, wyłonionych w wyniku zawodów w 12 okręgach (łącznie w tej edycji Olimpiady w zawodach okręgowych wzięło udział 668 uczniów ze 156 szkół). Wśród najlepszych znaleźli  się reprezentanci  Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie–Koźlu: ŁUKASZ KAMPA, który uzyskał tytuł LAUREATA OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH oraz ROBERT DOMIN, który zdobył tytuł FINALISTY OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH. W swoim dorobku szkoła prowadzona przez powiat posiada już kilkunastu laureatów, finalistów i uczestników finałów centralnych. Uczestników zawodów Olimpiady różnych  stopni przygotowuje od wielu lat  mgr Zbigniew Romik.

Oprac. al

IMG_2347.jpeg

IMG_2506.jpeg

IMG_2509.jpeg

IMG_2519.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera