Kamera on-line

Po 10 latach Opolszczyzna znów ma finalistów najważniejszej olimpiady technicznej. To uczniowie naszej szkoły

Sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu na najważniejszej olimpiadzie technicznej w kraju. Wychowankowie placówki prowadzonej przez powiat rywalizowali z ponad siedmioma tysiącami swoich rówieśników z 398 szkół w Polsce. Zdobyli 13 i 16 miejsce oraz tytuł laureatów.   

Do etapu centralnego w Kaliszu zakwalifikowało się jedynie 64 zawodników, w tym nasi uczniowie, którzy okazali się jedynymi reprezentantami z Opolszczyzny.

- Warto zaznaczyć, że poprzednim razem nasz region był reprezentowany 10 lat temu, wcześniej nie mieliśmy żadnych reprezentantów na etapie centralnym – mówi nauczyciel Bernard Baron.

Wojciech Rafa z klasy mechatronicznej przyznaje, że zadania nie były łatwe. – Byliśmy dobrze przygotowani, najpierw rozwiązaliśmy zadania z elektryki oraz elektroniki, a kolejnego dnia musieliśmy rozwiązać problem techniczny, chodziło o niedostateczne zdolności przesyłowe sieci elektrycznych dla stacji ładowania samochodów – zaznacza. 

Jan Bury dodaje, że aby dostać się do finału trzeba było mieć sporą wiedzę. Poziom zadań odpowiadał tym, z jakimi mierzą się studenci drugiego roku najlepszych uczelni technicznych w Polsce.  

AL

Od lewej: Jan Bury, Wojciech Rafa i opiekun Bernard Baron.

zstio sukces.jpeg

×

Zapisz się do newslettera