Kamera on-line

Powiat wydaje miliony na edukację. I są tego efekty

Powiat bardzo dobrze radzi sobie z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem pieniędzy z unii na rozwój edukacji. Podczas gali w Opolu przedstawiciele Starosta Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu odebrali „Opolską Gwiazdę Europy”. Powiatowi gratulowano też pomysłów na liczne projekty przeznaczone dla naszej młodzieży. Nagrodę odebrali wicestarosta Józef Gisman oraz kierownik wydziału oświaty Aurelia Stępień.

Przypomnijmy, tylko w tym roku powiat realizuje duży projekt związany z przebudową kozielskiego „Szkwału” oraz internatu dla młodzieży. Dzięki czemu ta część kozielskiej wyspy zmieni się nie do poznania. W drugim przypadku pojawią się nowe miejsca dla młodzieży w internacie przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.

- W poprzednim roku za wiele milionów zł na przystani oddano do użytku najnowocześniejszą w kraju pracownię do nawigacji. Jednak przez 15 lat takich projektów edukacyjnych było znacznie więcej. To dziesiątki milionów nakierowanych na kształcącą się młodzież - podkreślił wicestarosta Józef Gisman.

Aby zdobyć pieniądze, powiat musiał umiejętnie napisać projekty, mieć na nie pomysł i dobrze wypaść w ogólnej konkurencji z innymi samorządami.

Wyróżnienie trafiło też do władz miasta, a odebrali je wiceprezydent Wojciech Jagiełło oraz kierownik wydziału oświaty Bożena Jankowska.

Marszałek województwa Andrzej Buła, który wręczał „Opolskie Gwiazdy Europy” zarówno indywidualnym osobom, jak i samorządom, instytucjom i szkołom, podkreślił, że województwo opolskie dynamicznie zmienia się dzięki wsparciu z Brukseli.

Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji Wsparcia Edukacji cieszy się, że opolskie szkoły są bardzo nowoczesne. – 220 milionów złotych, 700 szkół biorących udział w projekcie, ponad 90 tysięcy dzieci, nauczyciele. To liczby, które są imponujące – mówił.

AL

edu1.jpeg

IMG-20190514-WA0004.jpeg

edu2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera