Kamera on-line

Nasz powiat najlepiej zarządzanym finansowo samorządem w kraju

W Gdyni podsumowano ranking Dziennika Gazety Prawnej, w którym wzięto pod lupę miasta i powiaty. Skarbnikiem samorządu i zdobywcą pierwszego miejsca została Wiesława Trelka. To awans z drugiej lokaty rok temu. Powiat oceniano w kategorii do 120 tys. mieszkańców, a udział w rankingu był bezpłatny. W sumie najlepszych wybierano aż w ośmiu kategoriach.

- To wiarygodny, przejrzysty i uczciwy ranking, który pozwala porównywać się samorządom i obserwować w takim prawdziwym lustrze. Nagrodzeni to ci, którym udaje się przetrwać w bardzo skomplikowanej rzeczywistości, potrafią sobie poradzić z niestabilnym otoczeniem finansowym – podkreśla Marek Tejchman, z-ca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

- To było bardzo trudne zadanie, objęliśmy naszym badaniem cały obszar finansów publicznych, pojawiły się bardzo specjalistyczne pytania, na które odpowiadały samorządy – mówi Mateusz Trawiński, wiceprezes Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis.

- Bardzo dziękuję wszystkim moim współpracownikom z wydziału finansowego, dziękuję staroście, zarządowi i radnym, z którymi współpracuję chociażby podczas konstruowania budżetu. Bardzo się cieszę, bo zarządzanie finansami w tych czasach należy do nie lada wyzwań – powiedziała Wiesława Trelka, która podczas gali jako jedyna z nagrodzonej kategorii zabrała głos w imieniu pozostałych wyróżnionych.

Z Opolszczyzny - poza naszym powiatem – również pierwsze miejsce w kategorii miast powędrowało do Opola, drugi w swojej kategorii był Kędzierzyn-Koźle, wyróżnienie i czwartą lokatę odebrały Strzelce Opolskie.

Perły Samorządu to ogólnopolski projekt Dziennika Gazety Prawnej, który skierowany jest do przedstawicieli lokalnych samorządów, biznesu i ludzi nauki. Dwa dni wypełnione są panelami dyskusyjnymi, sesjami i warsztatami. Kongres objęty jest m.in. patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.  

AL

Od lewej: skarbnik Opola Renata Ćwirzeń-Szymańska, Marek Tejchman z Dziennika Gazety Prawnej, Wiesława Trelka i skarbnik Strzelec Opolskich Urszula Killman.

skarb1.jpeg

skarb2.jpeg

skarb4.jpeg

skarb5.jpeg

skarb6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera