Kamera on-line

Związek Powiatów Polskich u prezydenta. Tematem oświata, służba zdrowia i zabezpieczenie przeciwpowodziowe

Dzień Samorządu Terytorialnego był okazją do wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla samorządności w Polsce. W Belwederze zorganizowano uroczystość, na której podkreślono znaczenie samorządów, doceniono ich rozwój, nagrodzono wyjątkowych samorządowców, ale także poruszono kluczowe dla funkcjonowania samorządów tematy.

Prezydent na uroczystość zaprosił zarząd Związku Powiatów Polskich, który z Andrzejem Dudą rozmawiał o oświacie, służbie zdrowia i zabezpieczeniu przeciwpowodziowym. - Jednym z tematów, jaki poruszono w Warszawie była sprawa zbiornika Racibórz i wałów przeciwpowodziowych - mówi starosta Małgorzata Tudaj, która - również jako członek zarządu ZPP - wzięła udział w uroczystości. 

Prezydent do wyróżnionych samorządowców mówił m.in.:

Większość z Państwa usłyszała ode mnie: tak trzymać! Ponieważ pełnią Państwo ważne funkcje publiczne z wyboru mieszkańców Waszych społeczności lokalnych, regionalnych – i to jest wielka wartość. Są Państwo absolutnie – śmiało można powiedzieć – sprawdzonymi ludźmi, którzy wiele już z siebie dali dla rozwoju swoich wspólnot lokalnych i regionalnych, dla rozwoju obszarów, które obejmują jednostki samorządu terytorialnego, w których Państwo służą – podkreślam to słowo: służą – obywatelom, swoim współmieszkańcom, oczywiście swoim małym ojczyznom, ale także Rzeczypospolitej Polskiej. Trzydzieści lat samorządu terytorialnego to był dla Polski dobry czas. Wierzę, że samorząd będzie się rozwijał, pracujemy nad propozycją udoskonaleń prawnych.

AL

prezydent2.jpeg

prezydent1.jpeg

prezydent3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera