Kamera on-line

Senior na drodze.

Informujemy, że ruszyła 4 edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do seniorów. Hasło przewodnie tegorocznych działań, to: „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”. To największa z dotychczasowych edycji. W ramach tegorocznej edycji zaplanowane są spotkania informacyjno-edukacyjne aż w 94 miejscowościach. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przy udziale Policji jako partnera akcji.

Cel akcji to uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Zostanie również poruszona tematyka sprawności psychofizycznej (która z wiekiem jest coraz słabsza), jej wpływu na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. Na części spotkań będzie możliwość skorzystania z porad dietetyków, którzy przygotują dla uczestników zalecenia żywieniowe.

Policjanci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Będzie istniała możliwość skorzystania również z serwisu rowerowego. W jego ramach zostanie wykonany podstawowy przegląd techniczny roweru oraz doposażenie pojazdu w elementy wyposażenia obowiązkowego związane z bezpieczeństwem.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w akcji.

Więcej informacji dotyczących akcji na stronie www.seniornadrodze.pl .

×

Zapisz się do newslettera