Kamera on-line

Festiwal Zdrowia z dużym zainteresowaniem mieszkańców

Kilkudziesięciu specjalistów z różnych dziedzin medycznych, wykłady, konsultacje i badania na miejscu – tak było na Festiwalu Zdrowia, który został zorganizowany w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie. Badania mieszkańcom przeprowadzali m.in. lekarze i pielęgniarki ze szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Festiwal otworzył Andrzej Sałacki jako organizator główny, a także współorganizatorzy wydarzenia i partnerzy: starosta Małgorzata Tudaj, wicemarszałek Roman Kolek, dyrektor oddziału NFZ na Opolszczyźnie Robert Bryk i wójt Polskiej Cerekwi Piotr Kanzy.

Festiwal trwał dwa dni. W sobotę zaczął się od wykładów. Prof. Wiesława Piątkowska – Stepaniak, prorektor Uniwersytetu Opolskiego zaprezentowała, jak rozwija się kierunek medyczny w Opolu. Przypomnijmy, swój wkład w otwarcie medycyny miał również nasz powiat przekazując wraz z innymi samorządami środki na jego uruchomienie.

Dzięki porozumieniu podpisanemu przez powiat kędzierzyńsko-kozielski studenci kierunku medycznego będą odbywać praktyki w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Już teraz kształcą się tam przyszłe pielęgniarki z Państwowej Wyższej Szkoły Medycznej z Opola.

W niedzielę natomiast odbyły się konsultacje i porady ze specjalistami wielu dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, fizjoterapii, urologii, laryngologii. Badania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez kilka godzin trwania festiwalu udzielono setek porad, przebadano dziesiątki mieszkańców. Jak mówili specjaliści, wiele chorób udaj się wykryć jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, wówczas szansa na wyleczenie jest bardzo duża, dlatego raz na jakiś czas, bez względu na wiek, warto sprawdzić swój stan zdrowia. Dobrą okazją do tego był zorganizowany w Zakrzowie festiwal.

AL

fest1.jpeg

fest2.jpeg

fest7.jpeg

fest6.jpeg

fest3.jpeg

fest8.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera