Kamera on-line

Sukces olimpijski uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół nr 3

Uczniowie Karol Wilk z klasy II i Paweł Sucharzewski z klasy III z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu oraz Tomasz Niederfeld z Zespołu Szkół nr 3 zostali finalistami etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, który został rozegrany w Koszalinie.

Podczas trzydniowych zmagań uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością prawa patentowego oraz zmieniających się przepisów z zakresu znaków towarowych, wiedzą z zakresu historii wynalazków oraz umiejętnością stosowania przepisów prawa patentowego w praktyce. Tytuł finalisty dla Karola, Pawła i Tomka oznacza, że uczniowie są zwolnieni z części pisemnych poszczególnych kwalifikacji w swoich zawodach i otrzymują 100 % punktów.

Dla uczestników, gospodarze olimpiady przygotowali atrakcje turystyczne. Uczniowie z opiekunami zwiedzili Kołobrzeg i płynęli statkiem po morzu. Opiekunem Karola i Pawła była mgr inż. Eliza Baron, a Tomka mgr Anna Ledwig. Obie szkoły prowadzone są przez powiat.

Oprac. al

oli.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera