Kamera on-line

70 mln zł na program dla mam i dzieci. A w nim szpital w Kędzierzynie-Koźlu

Ruszyła druga edycja akcji "Kocyk dla maluszka", która cieszy się ogromnym zainteresowaniem mam. Do szpitali trafi 3500 kocyków, jedne z pierwszych powędrowały do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

- Na cały program skierowany do mam i dzieci samorząd województwa opolskiego przeznaczył 60 mln zł, plus 10 mln z budżetu państwa. To szereg specjalistycznych badań, a same kocyki mają zachęcić do skorzystania z akcji - mówiła radna sejmiku Brygida Kolenda-Łabuś. – Dla dziecka najważniejszy jest kontakt z mamą, a kocyk jest takim symbolem tego kontaktu – dodała radna.

- Bardzo ważna i potrzebna akcja, bardzo dziękujemy marszałkowi, zarządowi i radnym województwa. Dzięki programowi przyszłe mamy z naszego oddziału ginekologiczno-położniczego mają dostęp do jeszcze lepszej opieki medycznej – zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj.

Akcja związana jest z programem „Opolskie dla rodziny”. Województwo opolskie jako jedyne w kraju ma swój autorski program opieki nad mamą i dzieckiem.

Szpital i sam oddział ginekologiczno-położniczy przechodzi wiele zmian. – Poprawiło nam się wyposażenie, na sali cięć cesarskich mamy nowy stół operacyjny. Nasz oddział posiada drugi stopień referencyjności, mamy oddział patologii noworodka i wielu specjalistów różnych dziedzin, którzy są gotowi do podjęcia różnych działań jeśli zajdzie taka konieczność – mówi Jacek Mazur, z-ca kierownika oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.  

Na oddziale rocznie odbieranych jest ponad 800 porodów. To stawia szpital w czołówce jeśli chodzi o placówki w regionie.

AL

kocyki1.jpeg

kocyki2.jpeg

kocyki3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera