Kamera on-line

Radni jednogłośni. Powiat podpisze umowę na transport zbiorowy

Powiat kędzierzyńsko-kozielski zawarł porozumienia z gminami  w sprawie finansowania transportu zbiorowego, również rada powiatu jednogłośnie podczas nadzwyczajnego posiedzenia udzieliła zarządowi zgody na podpisanie porozumień, a w konsekwencji umowy z firmą transportową GTV Bus, głównym podmiotem, który od 1 lipca wejdzie na teren powiatu.

Cały skomplikowany proces uruchomienia nowego operatora był jednym z najtrudniejszych zadań w historii powiatu i bardzo dużym wyzwaniem.

- Było to dla nas nowe zadanie, skomplikowane prawnie i logistycznie. Będą trochę inne trasy, nowe rozkłady jazdy i jedna nowość od 1 września, ale o tym jeszcze powiemy. Postawiliśmy też warunek, by kierowcy zarabiali odpowiednie pieniądze, szanowali pasażerów. Wszystkie autobusy będą wyposażone w systemy GPS, by mieć kontrolę nad przebiegiem trasy i czasem dojazdu, będziemy się przyglądać nowemu operatorowi – informuje starosta Małgorzata Tudaj.

Połowę kosztów transportu zbiorowego pokryje powiat, drugą połowę gminy, które podzieliły się między sobą.

- Ogromna praca służb powiatowych, my sami uczestniczyliśmy we wszystkich rozmowach, to bardzo istotne, bo jest wiele miejscowości na terenie gmin wiejskich, gdzie jedyną możliwości dojazdu do urzędu czy lekarza jest właśnie autobus. Cieszę się, bo uważam, że my samorządowcy wywiązaliśmy się na piątkę – podkreśla wójt Pawłowiczek Jerzy Treffon.

- Nie ma jednej rzeczy, tu wszystko było trudne, bo nowe. Od stycznia pracowaliśmy nad tym, by zrobić to jak najlepiej, przy tym cały czas konsultowaliśmy w urzędach wszystko to, co oczekiwał od nas lider, czyli starostwo powiatowe. Było wiele zawiłości prawnych, ale udało się, czekamy na pierwsze kursy autobusów – zaznaczył wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

Umowa z firmą GTV Bus, której podwykonawcą będzie PKS z Raciborza ma zostać podpisana w piątek 14 czerwca.

al

Powiat zawarł porozumienia ze wszystkimi gminami.

DSC_0199.jpeg

18 radnych, czyli wszyscy obecni dali zarządowi zielone światło w sprawie umowy z nowym wykonawcą.

20190611_121012.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera