Kamera on-line

Nagrody dla Animatorów i Twórców Kultury Województwa Opolskiego

09 października 2008 roku na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się uroczystość wręczenia nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury. Otrzymało je 10 osób. Wśród nagrodzonych są:

Krzysztof Walas – pracownik Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie – Koźlu Wydziału Geodezji. Pomysłodawca i współorganizator Festiwalu Dni Muzyki na Ziemi Kozielskiej oraz Polsko – Czeskiego Festiwalu Kultury „Silesia – Pradziad”. Organizator koncertów z udziałem gwiazd muzyki klasycznej. Uczestniczy w pozyskiwaniu sponsorów, przygotowaniu umów i ich realizacji. Dzięki jego działalności muzyka poważna weszła na stałe do oferty kulturalnej powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego.

ks. Jerzy Kowolik – proboszcz Parafii Naczęsławice w Pawłowiczkach. Kierownik i kompozytor założonej przez siebie parafialnej orkiestry symfonicznej i chóru „Symfonia Ructicana”. W młodości członek Gliwickiej Orkiestry Symfonicznej. Ksiądz Jerzy dba o różnorodność przekazywanych treści, poświęcając każdą wolna chwilę na wizyty w archiwum kurialnym we Wrocławiu, w Instytucie Śląskim w Opolu oraz w bibliotekach wyższych szkół muzycznych, gdzie wyszukuje zapomniane dzieła kompozytorów śląskich i włącza je do repertuaru. Występu zespołu „Symfonia Rusticana” cieszą się ogromną popularnością i uznaniem słuchaczy, są zawsze wyczekiwanym wydarzeniem, o czym świadczą tłumy zgromadzonych na koncertach oraz gromkie brawa, jakimi publiczność nagradza wykonawców.

W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Marek Matczak.
 

×

Zapisz się do newslettera