Kamera on-line

GTV Bus zaliczył u nas dobry start

Pasażerowie, z którymi rozmawiali dziennikarze chwalą nową na naszym terenie firmę przewozową, która wozi mieszkańców od 1 lipca.

- Przyjechałam z miejscowości Cisek i jestem zadowolona, klimatyzowane busy i taniej – mówiła Radiu Park jedna z mieszkanek. – Dojeżdżam z Kotlarni, wszystko było na czas, kierowcy bardzo mili, ceny biletów w porządku – mówiła inna pasażerka. – Dojeżdżam z Wronina do Koźla i wszystko było ok, mniejszy bus i dobrze, po co takie duże autobusy, które tylko przejeżdżały paliwo – zaznaczyła kolejna z przepytywanych pasażerek nowego przewoźnika.

Po wielomiesięcznych negocjacjach władze powiatu sfinalizowały niezwykle trudne zadanie polegające na organizacji transportu zbiorowego i podpisały umowę z GTV Bus.

- Ta umowa nie kończy definitywnie procesu wdrażania transportu zbiorowego w powiecie, będziemy stale rozmawiać, czekamy na podwójny rocznik, a nabór trwa, po nim będziemy wiedzieć ile młodzieży znajdzie się w naszych szkołach i wówczas we wrześniu dopasujemy ofertę do uczniów – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

W sumie jeździ u nas 30 autobusów, a to wiąże się ze sporym nakładem pieniężnym, logistycznym, personalnym i czasowym. Krzysztof Zubeil z firmy GTV Bus zapowiedział  nowości. – Planujemy wprowadzić telebusa, czyli zamawianie busa przez telefon. Wtedy zobaczymy jakie będzie zapotrzebowanie, chodzi tu o kursy popołudniowe, czyli po godzinie 18 czy 20, które na tym terenie nie funkcjonowały od kilku lat – zaznacza. Telebus realizowany będzie tymczasowo.

al

65794092-344962559510852-3183386638323548160-n.jpeg

×

Zapisz się do newslettera