Kamera on-line

Obok wiaduktów staną dwie kładki dla rowerzystów

Dwie kładki dla rowerzystów obok dwóch przebudowanych wiaduktów. Powiat przymierza się do ostatniego, najtrudniejszego etapu przebudowy ulicy Wojska Polskiego w kierunku os. Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Kładki mają być podobne do tych, jaka została zbudowana obok mostu w kierunku os. Cisowa.

- To będzie najtrudniejsza inwestycja na tej drodze, bo wciąż uzgadniamy wiele szczegółów z PKP, dochodzą też kwestie techniczne remontów wiaduktów. Na tej trasie istnieją dwa wiadukty, mimo, że tego drugiego, mniejszego nie widać z drogi – zaznacza Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

W sumie powiat wyremontuje oba wiadukty, wybuduje nowe kładki dla rowerzystów i dokończy drogę w tym rejonie, przy tym solidnie ją wzmacniając. Ta inwestycja zakończy definitywnie podzieloną na etapy modernizację ulicy Wojska Polskiego. Ostatni fragment z wiaduktami ma być remontowany w przyszłym roku. Zresztą, do tego czasu mniej więcej potrwają skomplikowane uzgodnienia projektowe z PKP.

Kończymy dokumentację i chcemy zdobyć pieniądze na to zadanie z kolejnego naboru rządowego, który odbędzie się jesienią – dodaje dyrektor PZD.  

Tymczasem w terminie udało się zakończyć jeszcze niedawno trwający remont przedostatniego odcinka ulicy Wojska Polskiego. Droga zyskała ścieżkę rowerową, a nowa nawierzchnia wzmocniona została siatką stalową na całej długości. Remont kosztował powiat 1,5 mln zł, w tym dofinansowanie rządowe.

al

DJI_0005.jpeg

wiadukty2.jpeg

DJI_0001.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera