Kamera on-line

Jeden z najlepszych kardiologów dziecięcych diagnozuje w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Do placówki trafiło też sporo nowego sprzętu

Sprzęt warty kilkaset tysięcy złotych trafił na oddział neonatologiczny szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki najnowszej aparaturze nasz SP ZOZ mógł rozpocząć kluczową dla oddziału współpracę z jednym z najlepszych kardiologów dziecięcych ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

- Bezpieczeństwo matki i dziecka jest dla nas bardzo ważne, otrzymaliśmy dużo nowego sprzętu, to urządzenia wysokiej klasy dostarczone przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala.

Od teraz oddział neonatologii z pododdziałem patologii noworodka dysponuje nowoczesnym stanowiskiem do resuscytacji, materacykami grzewczymi stosowanymi u dzieci z niską wagą, pompami infuzyjnymi służącymi do podawania leków, pulsoksymetrami, aparatem USG, który jest urządzeniem ruchomym, można nim wykonywać badania w dowolnym miejscu.

Przed tygodniem szpital podpisał umowę z kardiologiem dziecięcym z Zabrza.

 – Warunkiem podpisania umowy było urządzenie USG o wielu możliwościach, dlatego WOŚP przyczynił się do tego, że mogliśmy taką umowę podpisać – wyjaśnia Jarosław Kończyło.

- Zdarzają się u nas sytuacje niejasne, noworodek ma szmer nad sercem, albo zaburzenia oddychania, które wskazywałyby na wadę serca, wówczas w każdej chwili do dyspozycji jest kardiolog dziecięcy, wcześniej musieliśmy jechać do Zabrza lub do Opola, a to obarczone było ryzykiem – precyzuje dr Małgorzata Dylewska–Strzelecka, kierownik oddziału neonatologii.

Posiadanie kardiologa dziecięcego nie było wymogiem Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak szpital w Kędzierzynie-Koźlu od lat chce podnosić jakość leczenia małych pacjentów. Możliwość konsultacji przez jednego z najlepszych specjalistów znacznie podnosi poziom opieki w kozielskim SP ZOZ.

AL

nowy sprzęt1.jpeg

nowy sprzęt2.jpeg

nowy sprzęt3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera