Kamera on-line

Wstępne wyniki. Ponad setka uczniów więcej w szkołach. Najpopularniejszy spedytor, logistyk i biol-chem

1527 uczniów rozpocznie naukę w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. To o 120 osób więcej niż pokazywały dane demograficzne. Ma to związek z podwójnym rocznikiem, jaki trafi do naszych placówek. To wstępne wyniki naboru, które mogą jeszcze ulec zmianie.

Ponad setka uczniów to mieszkańcy innych powiatów i miast - strzeleckiego, krapkowickiego, ale w Kędzierzynie-Koźlu będą się też uczyli mieszkańcy Nysy, Bytomia, Kłodzka czy Raciborza.

Powiat stworzy w sumie 54 klasy, w tym 16 klas licealnych, 30 klas technicznych i 8 klas branżowych.  

Najpopularniejsze kierunki wybierane przez absolwentów podstawówek i gimnazjów to technik spedytor z klasą mundurową oraz technik logistyk. W liceach uczniowie najchętniej wybierali kierunek biologiczno–chemiczny.

Uczniowie coraz częściej stawiają na szkoły w Kędzierzynie-Koźlu ze względu na atrakcyjne warunki kształcenia oraz bogate zaplecze do nauki praktycznej. Wielu uczniów jest często rozchwytywanych przez przyszłych pracodawców jeszcze na etapie nauki. Powiat dzięki funduszom unijnym zainwestował miliony w najnowocześniejsze w Polsce pracownie. W tym roku czterdziestu ośmiu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i szkoły specjalnej powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odebrało stypendia starosty oraz nagrody zarządu powiatu, czyli tzw. L-ki. Dzięki tym ostatnim powiat współfinansuje uczniom kursy prawa jazdy.

al

lo.jpeg

×

Zapisz się do newslettera