Kamera on-line

W Koźlu powstaje drugi internat. Będą tam uczniowie z innych miast, którzy wybrali nasze szkoły

Trwa przebudowa nieużytkowego skrzydła Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Po latach znów będzie tam internat, tyle, że na miarę czasów. Powiat na przeprowadzenie zadania zdobył pieniądze z Unii Europejskiej przygotowując skomplikowany projekt, który został połączony z rewitalizacją przystani na kozielskiej wyspie.

- Po remoncie internat będzie miał 32 komfortowe pokoje z łazienkami, dostępem do internetu dla 64 osób, znajdą się tam uczniowie spoza powiatu, którzy wybrali szkoły prowadzone przez nasz samorząd – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

 – Bursa przy ulicy Piastowskiej zostanie trochę odciążona, a przypomnę, że czeka nas teraz podwójny rocznik dodaje wicestarosta Józef Gisman.

Ponad setka uczniów to mieszkańcy innych powiatów i miast - strzeleckiego, krapkowickiego, ale w Kędzierzynie-Koźlu będą się też uczyli mieszkańcy Nysy, Bytomia, Kłodzka czy Raciborza. Przekonała ich dobra oferta edukacyjna oraz bogate zaplecze do nauki zawodu. Tylko nowe pracownie, które w ostatnim czasie zbudowano kosztowały około 5 mln zł. Są jednymi z najnowocześniejszych w Polsce.

W internacie zaplanowano wykonanie szeregu prac budowlanych jak roboty rozbiórkowe, ziemne, murowe i izolacyjne, montaż stolarki otworowej, montaż dźwigu osobowego wraz z dociepleniem jego szybu, przebudowę instalacji elektrycznej, budowę niskoprądowych instalacji elektrycznych: systemu oddymiania i przewietrzania, monitoringu i alarmu oraz przebudowę i rozbudowę instalacji sanitarnych: kanalizacji, wody zimnej, wody ciepłej i cyrkulacji, instalacji p.poż., centralnego ogrzewania oraz wentylacji. Inwestycję realizuje firma "RAJBUD" z Leśnicy. Wartość zadania po przetargu to 2 mln 726 tys. zł.  

AL

inter1.jpeg

inter2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera