Telewizja Polska kręci duży materiał o przystani w Koźlu

Program o tym jak zmienia się kozielska przystań, o prowadzonej przez powiat inwestycji oraz o urokach Odry będziecie mogli zobaczyć już w niedzielę (21.07) o godz. 15.00 na antenie Telewizji Polskiej. Materiał jest częścią dużego, godzinnego programu, który w niedzielę emitowany będzie na żywo wprost z kozielskiego nabrzeża. A tymczasem na przystani trwają prace przy budowie kompleksu rekreacyjno-sportowego.

Ponad 5 mln zł kosztować będzie przebudowa przystani „Szkwał” na kozielskiej wyspie. To inwestycja, do której powiat przygotowywał się od dobrych paru lat. Inwestycja połączona została z przebudową internatu Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

- Będzie strefa fitness, strefa z parasolami, boisko do siatkówki, plaża, scena koncertowa, zaplecze dla organizacji pozarządowych, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Mieszkańcy nie poznają tego miejsca, a ta część wyspy w końcu doczeka się miejsca do rekreacji z prawdziwego zdarzenia. To było czasochłonne przedsięwzięcie, bo od trzech lat zabiegaliśmy o przejęcie pozostałego terenu od RZGW – mówiła podczas podpisania umowy z wykonawcą starosta Małgorzata Tudaj.

Prace zakończą się w połowie przyszłego roku.

al

kręcą1.jpeg