Kamera on-line

To będzie miejsce rekreacyjne z prawdziwego zdarzenia. Nad Odrą powiat kompleksowo przebudowuje przystań

Prace przy budowie kompleksu rekreacyjnego nad Odrą w Koźlu idą zgodnie z planem. Przystań „Szkwał” zmienia się. Co prawda, na razie jest to jeden wielki plac budowy, ale już za kilka miesięcy to miejsce nabierze wyraźnych kształtów, tak by w połowie przyszłego roku można je było z powodzeniem oddać do użytku.

W spotkaniu roboczym na przystani wzięli udział starosta Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman, dyrektor CKPiU Ireneusz Wiśniewski oraz wicedyrektor Adam Wala.

- Obecnie demontowana jest stara wiata, gdzie znajdowały się łodzie, przygotowywany jest też teren do budowy plaży wraz z infrastrukturą. Zdemontowano stropy i dachy dwóch zabytkowych budynków – informuje dyrektor Ireneusz Wiśniewski.

Podczas spotkania omawiano także warianty funkcjonowania powiatowej przystani w przyszłości. Rewitalizacja, na którą starostwo powiatowe zdobyło pieniądze z unii kosztować będzie 5 mln zł, projekt został połączony z budową internatu w pustym skrzydle Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Ostatnio na przystani „Szkwał” Telewizja Polska kręciła godzinny program poświęcony tej inwestycji oraz rzece Odrze i jej potencjale.  

Przypomnijmy, znajdzie się tam strefa fitness, strefa z parasolami, boisko do siatkówki, plaża, scena koncertowa, zaplecze dla organizacji pozarządowych, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Planowane jest również zaplecze gastronomiczne, które obsługiwane miałoby być przez osoby niepełnosprawne.

AL

budowa5.jpeg

budowa4.jpeg

budowa3.jpeg

budowa 2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera