Kamera on-line

Otwarcie nowej hali DAMEN SHIPYARDS KOŹLE w Powiecie Kędzierzyńsko – Kozielskim

W dniu 28 czerwca 2008 roku odbyło się uroczyste otwarcie hali w DAMEN SHIPYARDS Sp. z o.o.
Hala Damen
W nowo wybudowanej hali o powierzchni ok. 7 tys. m2 będą montowane kadłuby statków i ich wyposażenie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Józef Gisman wspólnie z Janem – Wim Dekkerem z Rady Nadzorczej Damen Shipyards. Pan Jan – Wim Dekker zaznaczył, że dużą rolę odegrała bardzo dobra współpraca z samorządem powiatowym, który pomógł w procesie przygotowania inwestycji, która to inwestycja mogła być zrealizowana w tak krótkim czasie.
Symboliczne przecięcie wstęgi przez Starostę Józefa Gismana i Jana – Wim Dekkera z Rady Nadzorczej Damen Shipyards

Poświęcenia hali przez ks. Mariana Pleśniaka
Poświęcenia hali dokonał ks. Marian Pleśniak.
Wartość całej inwestycji wyniosła ok. 11,7 mln. złotych, projektantem i wykonawcą hali było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marek Pasek z Będzina.
W uroczystości uczestniczyli : Arnout Damen – syn właściciela firmy Damen,
przedstawiciele Rady Nadzorczej firmy Damen Shipyards - Ruben de Graaff, Jos Van Woerkum i Peter Basra z Damen Shipyards Hardinxveld, Stefan Pompe – Damen Dredging Eguipment, Prezydent Miasta Kędzierzyna - Koźla Wiesław Fąfara, przedstawiciele przemysłu stoczniowego z całego kraju oraz pracownicy stoczni.

Warto przypomnieć, że DAMEN SHIPYARDS KOŹLE Sp. z o.o. do końca października 2006 roku nosiło nazwę Stocznia Koźle Serwis Sp. z o.o., obecnie wchodzi w skład DAMEN SHIPYARDS GROUP. DAMEN SHIPYARDS GROUP jest właścicielem kilkunastu stoczni na terenie Holandii oraz 14 stoczni w Europie i świecie.

×

Zapisz się do newslettera