Kamera on-line

Centrala monitorująca, pokój wybudzeń, nowy blok i OIOM. Szpital podpisuje umowę na rozbudowę

Szpital zakończył przetarg na rozbudowę bloku operacyjnego i budowę Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Jeszcze w tym miesiącu SP ZOZ ma podpisać umowę z wykonawcą zadania. OIOM zmieni lokalizację, a na końcu wyposażony zostanie w najnowszą aparaturę. Łącznie znajdzie się tam dziewięć łóżek z kardiomonitorami podłączonymi do centrali monitorującej. Do tego trafią tam też nowe specjalistyczne aparaty do ratowania życia. To wszystko pochłonie aż 8 mln zł, z tego 6 mln szpital i powiat zdobyli z unii, 2 mln pochodzą z budżetu kędzierzyńskiego starostwa. Drugi projekt opiewa na 4 mln zł, z tego ponad 3 mln udało się zdobyć z unii, reszta to wkład starostwa powiatowego.

- W ramach tego projektu rozbudowujemy blok operacyjny, rozszerzamy działalność sal operacyjnych, mowa o salach dedykowanych laryngologii i okulistyce, wszędzie tam trafi dużo nowego sprzętu dla pacjentów, znajdzie się tam także pokój wybudzeń z nowymi łóżkami oraz centrala monitorująca pacjenta - informuje dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

W szpitalu trwają ciągłe modernizacje, a placówka z każdym miesiącem staje się bardziej nowoczesna. Niedawno nowy sprzęt trafił na tamtejszą neonatologię, a SP ZOZ podpisał umowę z kardiologiem dziecięcym z Zabrza. Wcześniej sporo nowej, bardzo nowoczesnej aparatury trafiło na kilka oddziałów w Koźlu. Teraz czas na największą po latach rozbudowę lecznicy.

al

szpital foto2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera